Ευχαριστήριο του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Φλώρινας προς την κ. Βαλίνα Ρόζα

30 Ιαν

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Φλώρινας θα ήθελαν να ευχαριστήσουν θερμά τα «ΛΙΓΝΙΤΩΡΥΧΕΙΑ ΑΧΛΑΔΑΣ» και τη Διευθύνουσα Σύμβουλο, κα. Βαλίνα Ρόζα, για την άμεση ανταπόκρισή της στο αίτημα του σχολείου μας για δωρεά εκπαιδευτικού υλικού. Το εκπαιδευτικό υλικό που παραλάβαμε ενισχύει το μαθησιακό περιβάλλον της σχολικής μας μονάδας και συμβάλει στη συνεχή προσπάθεια για παροχή ποιοτικής εκπαίδευσης.

Τέτοιες κινήσεις αναδεικνύουν την πραγματική σύνδεση της σχολικής μονάδας με την ευρύτερη κοινότητα, και το πως αυτή είναι εφικτή με την ουσιαστική στήριξη του σχολείου από ιδιωτικούς και δημόσιους φορείς που δραστηριοποιούνται στον τόπο μας. Πάνω από όλα, η αναβάθμιση και η βελτίωση των υποδομών του σχολείου μας αποβαίνει πάντα προς όφελος των μαθητών και των μαθητριών, κάτι ιδιαίτερα σημαντικό αν αναλογιστεί κανείς ότι πρόκειται για μια ειδική μαθησιακή ομάδα με αυξημένες απαιτήσεις σε παιδαγωγικό υλικό.