Επίσκεψη στο ΚΗΦΗ Φλώρινας!

21 Απρ

Ημέρα συνύπαρξης η Παρασκευή για το σχολείο μας, με ομάδα μαθητών του ΕΝΕΕΓΥΛ φλώρινας και τους ωφελούμενους του ΚΗΦΗ (Κέντρο Ημερίσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων) του Δήμου Φλώρινας στον φιλόξενο χώρο τους.

Όλοι μαζί, μαθητές, εκπαιδευτικοί και οικοδεσπότες υπό τις οδηγίες τους,  παρασκεύασαν εδέσματα, έβαψαν αυγά και έφτιαξαν λαμπάδες εν όψει των ετοιμασιών για την εορταστική περίοδο του Πάσχα μέσα σε ένα όμορφο και φιλικό κλίμα.

Μια όμορφη εμπειρία για όλους μας! Θερμά ευχαριστήρια στους/στις εργαζόμενους/νες και ωφελούμενους/νες του ΚΗΦΗ Φλώρινας για τη συνεργασία, την ολόθερμη φιλοξενία και τη θετική τους διάθεση και στους μαθητές και εκπαιδευτικούς του ΕΝΕΕΓΥΛ Φλώρινας για τη συνεργασία, την όμορφη παρέα και τη θετική τους ενέργεια!

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για νέες και όμορφες συνεργασίες στο μέλλον!