Οδηγιές εν όψει της νεας σχολικής χρονιάς

9 Σεπ

Αγαπητοί γονείς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε  ότι ο αγιασμός του σχολείου μας ΕΕΕΕΚ Φλώρινας θα γίνει  στις 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 11:00 πμ σύμφωνα με τις νεότερες οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας.

Το πρόγραμμα και οι κανόνες λειτουργίας του σχολείου από την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου θα είναι το εξής:

• Οι μαθητές θα προσέρχονται στο σχολείο στις  8:15πμ  και θα αποχωρούν στη 1:10μμ.
  • Κατά την άφιξη γίνεται παραλαβή των μαθητών από τον προαύλιο χώρο από το εκπαιδευτικό προσωπικό, θερμομέτρηση από το νοσηλευτικό προσωπικό και υποστήριξη στην τοποθέτηση μάσκας σε όποιον μαθητή είναι εφικτό.
  • Σε περίπτωση εμφάνισης συμπτωμάτων συνιστάται αυστηρά η παραμονή του παιδιού στο σπίτι για την αποφυγή του κινδύνου της διασποράς του ιού στην κοινότητα.
  • Σε περίπτωση που παρουσιάσει ένας μαθητής αδιαθεσία στο σχολείο θα ενημερώνονται άμεσα οι γονείς του.
  • Το προσωπικό του σχολείου θα τηρεί και θα ακολουθεί σχολαστικά όλες τις οδηγίες του ΕΟΔΥ .
  • Σας ενημερώνουμε ότι για την αποφυγή του συνωστισμού και του συγχρωτισμού των μαθητών έχει υπάρξει πρόβλεψη ώστε να λειτουργήσουν ολιγομελή τμήματα και να πραγματοποιούνται διαφορετικά διαλείμματα με τους μαθητές του ΕΠΑΛ.
  • Οι μαθητές Καραγιάννης, Κούμε και Κατσανίδης θα μεταφέρονται με το ταξί του κυρίου Δογούλη Γ. και παρακαλούνται να έρθουν σε επικοινωνία με τη Διεύθυνση του σχολείου.
  • Το κυλικείο του σχολείου προβλέπεται να λειτουργήσει κανονικά τηρώντας τις οδηγίες του ΕΟΔΥ. Οι μαθητές μπορούν να έχουν το δικό τους κολατσιό.
  • Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου