Ενδοσχολική Επιμόρφωση στο Πλαίσιο του Προγράμματος <<Σωματική Υγεία / Στοματική Υγιεινή / Ψυχική Υγεία>>

8 Μαρ

Στο ΕΕΕΕΚ Φλώρινας πραγματοποιήθηκε σήμερα 8/3/2023 επιμόρφωση από την Ειδικό Ορθοδοντικό ΑΠΘ Μαζάρη Αγγελική εκ μέρους του Οδοντιατρικού Συλλόγου Φλώρινας. Η επιμόρφωση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος «Σωματική Υγεία / Στοματική Υγιεινή / Ψυχική Υγεία» που υλοποιείται κατά την τρέχουσα χρονιά στο σχολείο με υπεύθυνο τον νοσηλευτή του ΕΕΕΕΚ Καρακέλη Γεώργιο. Κατά την διάρκεια της επιμόρφωσης, μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου είχαν τη ευκαιρία να πάρουν πολύτιμες πληροφορίες για την ανάπτυξη των δοντιών και τη διατήρηση της στοματική υγιεινής.  Το ΕΕΕΕΚ Φλώρινας θα ήθελε να ευχαριστήσει θερμά την κ. Μαζάρη για την εμπεριστατωμένη εισήγηση της, καθώς επίσης και τη δωρεά ατομικής οδοντόβουρτσας και οδοντόκρεμας στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου από τον Οδοντιατρικό Σύλλογο Φλώρινας.